Ο Λεβαδειακός εξασφαλίζει την επιστροφή στη Σούπερ Λίγκα!

Μετά από έναν χρόνο απουσίας, ο Λεβαδειακός εξασφάλισε την άνοδο στη Stoiximan Super League, μετά τη νίκη 2-0 εντός έδρας επί του Μακεδονικού, τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος των playoffs της Super League 2.

Οι Βοιωτοί πέτυχαν γκολ στην αρχή κάθε ημιχρόνου, με τον Πολέτο να ανοίγει το σκορ στο 12ο λεπτό και τον Ρόμο να διαμορφώνει το τελικό 2-0 στο 48ο λεπτό.

Με αυτή τη νίκη, ο Λεβαδειακός φτάνει τους 41 βαθμούς, 13 περισσότερους από τη Λάρισα, η οποία ηττήθηκε 3-2 από τη Νίκη Βόλου εντός έδρας.

Στα πλαίσια του πρωταθλήματος, η ΑΕΛ ηττήθηκε 2-3 από τη Νίκη Βόλου, ενώ ο Λεβαδειακός επικράτησε 2-0 του Μακεδονικού.

Στο Play Out, η Αναγέννηση Καρδίτσας θα αντιμετωπίσει την Κοζάνη, ενώ ο ΠΑΟΚ Β θα αντιμετωπίσει τον Καμπανιακό. Τέλος, ο ΠΟΤ Ηρακλής θα αντιμετωπίσει τον Αιολικό.