Ο Ιωνικός αντέχει στην πίεση της Καλαμάτας, αλλά και οι δύο ομάδες χάνουν έδαφος!

Σε ένα δυνατό ντέρμπι της Super League 2, η Καλαμάτα και ο Ιωνικός έμειναν στο 0-0. Το αποτέλεσμα δεν ήταν ό,τι καλύτερο καθώς και οι δύο ομάδες απογοητεύτηκαν που δεν πλησίασαν την κορυφή. Η Καλαμάτα παραμένει στο -11 από την κορυφή, ενώ ο Ιωνικός στο -8. Ο Τόλης Τερζής δεν κατάφερε να κάνει επιτυχημένο ντεμπούτο στον πάγκο της Μαύρης Θύελλας με μια νίκη.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με ένταση, νεύρα, κλωτσιές, κάρτες, αλλά χωρίς γκολ. Οι γηπεδούχοι είχαν τις καλύτερες φάσεις για γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι παίζανε κυρίως στις αντεπιθέσεις. Η πιο σημαντική φάση ήταν στο 41ο λεπτό όταν η Μαύρη Θύελλα δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Η Καλαμάτα πίεζε την αντίπαλη εστία, ενώ το Ιωνικός για καιρό έπαιζε με 10 παίκτες. Οι δυο ομάδες τελικά έμειναν ισόπαλες χωρίς γκολ.

Στον 1ο όμιλο της 20ης αγωνιστικής, ο ΠΑΟΚ Β κέρδισε 3-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας, ο Λεβαδειακός κέρδισε 2-0 τον Ηρακλή, η ΑΕΛ κέρδισε 2-0 την Κοζάνη, και ο Απόλλων Πόντου κέρδισε 2-0 τον Καμπανιακό. Ενώ, στον 2ο όμιλο της 17ης αγωνιστικής, ο Ολυμπιακός Β κέρδισε 3-1 τον Γιούχτας Αρχανών, οι Χανιά έπαιξαν 0-0 με την Athens Kallithea FC, η Ηλιούπολη κέρδισε 2-1 την Παναχαϊκή, και ο Τηλυκράτης κέρδισε 2-0 τον Διαγόρα.