Ο Ατρόμητος Πειραιά: Χάνει 5-0 στο ημίχρονο, βγαίνει με 6 παίκτες στο β’ για να διακοπεί το ματς!

Μια απρόσμενη ανατροπή συνέβη στον αγώνα μεταξύ του Απόλλωνα Σμύρνης και του Ατρόμητου Πειραιά για την 34η και τελευταία αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής!

Σε έναν αγώνα χωρίς σημαντική σημασία στη βαθμολογία, καθώς και οι δύο ομάδες είχαν ήδη υποβιβαστεί στις τοπικές λίγκες της Αθήνας και του Πειραιά αντίστοιχα, ο Απόλλωνας οδήγησε με 5-0 στο ημίχρονο με γκολ από Τσούμπα, Πατίλα, Παπαχρονόπουλο και Μελιόπουλο.

Ακόμα και αν κρίνουμε από το τελικό σκορ, ο αγώνας δεν είχε μεγάλο ενδιαφέρον. Ωστόσο, η αντίδραση του Ατρόμητου στο ημίχρονο ήταν απρόσμενη. Μόλις έξι ποδοσφαιριστές της ομάδας βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος με σκοπό να διακοπεί ο αγώνας, κάτι που πράγματι συνέβη!

Ο Ατρόμητος Πειραιά κινδυνεύει με σοβαρή τιμωρία σύμφωνα με τους κανονισμούς. Με ανάρτησή του στα social media, ο Απόλλωνας επεσήμανε ότι: «Ο αγώνας λήγει λόγω έλλειψης αρκετών παικτών από την αντίπαλη ομάδα. Ο Ατρόμητος βγήκε στο δεύτερο ημίχρονο με 6 παίκτες και ο διαιτητής αποφάσισε να λήξει το ματς. Ένα ατυχές γεγονός για το ελληνικό ποδόσφαιρο».