Μεγάλη Επιτυχία για τον Ολυμπιακό: Προκρίθηκε στα ημιτελικά του Conference League και Θα Αντιμετωπίσει την Άστον Βίλα!

Παρά το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία για μία “ιστορική” πρόκριση στην Τουρκία και κλήθηκε να υπερασπιστεί τη νίκη του 3-2 στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ επέλεξε να εξαγάγει το καλύτερο από την ομάδα του, παρατάσσοντας επιθετικά.

Παρότι η Φενέρμπαχτσε προηγήθηκε με γκολ στο 13ο λεπτό, ο Ολυμπιακός δεν ταπείνωσε και αντέδρασε αμέσως. Παρ’ όλα αυτά, παρέμεινε το 1-0 υπέρ της Φενέρμπαχτσε μέχρι το ημίχρονο, με την ομάδα του Μεντιλίμπαρ να παλεύει μέχρι τέλους.

Η πρόκριση ήρθε στην παράταση, όπου τελικώς ο Ολυμπιακός κατάφερε να κερδίσει στα πέναλτι, επιτυχία που τον οδήγησε στα ημιτελικά όπου θα αντιμετωπίσει την Άστον Βίλα.