«Μέχρι τέλους, για το Champions League»: Η τεράστια νίκη της Γιουνάιτεντ, ήρωας ξανά ο ΜακΤόμινεϊ! (vids)

Ήταν προφανές από την αρχή ότι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε μια μεγάλη ευκαιρία μπροστά της. Αντιμετώπιζε την Άστον Βίλα που βρισκόταν στην 5η θέση της Premier League και με μια νίκη θα μπορούσε να μειώσει τη διαφορά στους πέντε βαθμούς.

Ο στόχος της έγινε πραγματικότητα με τον Σκοτ ΜακΤόμινεϊ να γίνεται ο ήρωας της αναμέτρησης.

Αν και η Άστον Βίλα ήταν ανώτερη μετά το πρώτο 20λεπτο του παιχνιδιού, είχε κερδίσει την πρώτη θέση στο σκορ στο 16ο λεπτό. Ωστόσο, η Γιουνάιτεντ κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση με τον ΜακΤόμινεϊ να σκοράρει δυο φορές και να κατακτήσει τη νίκη με σκορ 2-1.