«Λύτρωση» στο τέλος για την Άστον Βίλα, ο ΜακΓκιν σωτήρας! (vids)

Η Άστον Βίλα πέτυχε μια επική ανατροπή στο τέλος του ματς και κατάφερε να πάρει τη νίκη επί της Ζρινιέσκι με 1-0 στο Europa Conference League. Ο ΜακΓκιν ήταν ο ήρωας της ομάδας, πετυχαίνοντας το γκολ της νίκης στο 94ο λεπτό.

Η Ζρινιέσκι παρά τη μικρή της ποσότητα στο γήπεδο, με μόλις 30% κατοχή μπάλας και μία προσπάθεια εντός εστίας κατάφερε να αντέξει και να κρατήσει το μηδέν στο σκορ. Οι Άγγλοι είχαν πολλές ευκαιρίες αλλά δεν μπορούσαν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Οι «βίλανς» είχαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου με τον Ζανιόλο, αλλά ο τερματοφύλακας της Ζρινιέσκι κράτησε το σκορ αμείωτο. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ζήτησαν ένα πέναλτι αλλά η απόφαση αναιρέθηκε μετά την παρέμβαση του VAR.

Όταν όλοι περίμεναν το τέλος του αγώνα και το ισόπαλο αποτέλεσμα, ο ΜακΓκιν εμφανίστηκε σαν σωτήρας και πέτυχε το γκολ της νίκης στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων! Με αυτή τη νίκη, η Άστον Βίλα ανέβηκε στην τρίτη θέση του ομίλου, μαζί με τις Λέγκια, Ζρινιέσκι και Άλκμααρ.