Καλαμάτα: Ακόμη μια ήττα, ισοπαλία με τον Γιούχτα!

Η ομάδα της Καλαμάτας βρίσκεται σε δύσκολη θέση μετά την τρίτη σερί απώλειά της στο πρωτάθλημα. Στο παιχνίδι με τον Γιούχτα τελείωσε ισόπαλη 1-1, με αποτέλεσμα να βρίσκεται στη δεύτερη θέση του πίνακα, πίσω από την πρωτοπόρο ομάδα του Athens Kallithea με διαφορά -6 βαθμών. Τα αποτελέσματα της ομάδας δείχνουν ανησυχητικά, καθώς πλέον χάνει έδαφος στην μάχη για την πρωτιά και την άνοδο στην κατηγορία.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς γκολ, με τις δύο ομάδες να δείχνουν στιγμές πίεσης, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Το σκορ άνοιξε στο 67ο λεπτό με τον Πασά για τον Γιούχτα, όμως η Καλαμάτα απάντησε γρήγορα με τον Μπρους να σκοράρει στο 74’, τελικό σκορ 1-1.

Στη συνέχεια, η Καλαμάτα είχε τον έλεγχο του αγώνα και πίεζε για να βρει το νικητής, ωστόσο η αντίπαλη ομάδα αντέδρασε και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με το τελικό σκορ 1-1.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας, ο Ηρακλής αντιμετώπισε την ΑΕΛ και τελείωσε ισόπαλο 1-1, ενώ ο Ολυμπιακός Β επικράτησε του Athens Kallithea στο δεύτερο όμιλο με 1-2.