Ηλιούπολη: «Άδικη η αποβολή του Τοπάλ, αξίζουμε μια θέση στα playoffs»

Η Ηλιούπολη χαρακτηρίζει άδικη τη βαριά ήττα από τον Ιωνικό, στην ανακοίνωσή της μετά το παιχνίδι. Επισημαίνει την άδικη αποβολή του Τοπάλ και υποστηρίζει ότι η ομάδα της αξίζει να βρίσκεται στα playoffs της Super League 2.

Ανακοίνωση:

“Σκασμένοι” στην Ηλιούπολη από το άδικο αποτέλεσμα στην αναμέτρηση με τον Ιωνικό.

Όσοι ήταν στο Δημοτικό Γήπεδο της Νεάπολης σήμερα είδαν ότι στον αγωνιστικό χώρο υπήρχε μόνο μία ομάδα κυρίως στο 1ο ημίχρονο. Το σκορ θα μπορούσε να είναι 0-1, 0-2 ακόμη και 0-3, αν αναλογιστεί κανείς τις κραυγαλέες ευκαιρίες που χάσαμε. Το 1ο γκολ που δεχθήκαμε ξεκινάει από φάουλ επάνω στον Frimpong, ενώ αμέσως ακολουθεί και το 2ο.

Παρά τα δύο γκολ που δεχθήκαμε στην εκπνοή του 1ου ημιχρόνου, μπήκαμε δυναμικά στο 2ο, όπου στα πρώτα λεπτά είδαμε την άδικη αποβολή του Τοπάλ. Δεχθήκαμε το 3ο γκολ και εκεί που όλοι νόμιζαν ότι το ματς έχει ήδη τελειώσει, μπήκαμε ξανά στο παιχνίδι με το γκολ του Μάντιτς που έκανε το 3-1, ενώ θα μπορούσαμε να μειώσουμε σε 3-2, με τις μεγάλες ευκαιρίες των Addo και Μπουσάι.

Σαν ΠΑΕ στεκόμαστε στην εικόνα που έδειξε η ομάδα μας. Η Ηλιούπολη είναι ομάδα που αξίζει να βρίσκεται στα playoffs και θα διεκδικήσει την είσοδο σε αυτά.

Τέλος, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την ΠΑΕ Ιωνικός για την άριστη φιλοξενία της”.