Η Σέλτικ Ξύπνησε στο Τέλος και Αποχώρησε με το “Διπλό” από το Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τον Game Changer Πάλμα

Η Σέλτικ εμφάνισε χαρακτήρα και παρέμεινε στην κορυφή! Παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ 1-0 στο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς κατάφερε να ανατρέψει το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά και να κερδίσει με 3-1 χάρη σε μια εξαιρετική εμφάνιση του Λούις Πάλμα, στην 27η αγωνιστική της σκωτσέζικης Premiership, παραμένοντας μόλις 2 βαθμούς πίσω από την κορυφαία Ρέιντζερς.

Οι Κέλτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ πριν το ημίχρονο, ωστόσο με τις τακτικές του Ρότζερς κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Ο Ίντα ισοφάρισε σε 1-1 στο 51′, ενώ ο Πάλμα ολοκλήρωσε την ανατροπή με άλλο ένα γκολ στο 94′. Στην τελευταία στιγμή, ο Πάλμα σημείωσε το έκτο τέρμα του στο πρωτάθλημα, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.