Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ χάνει από την Μπόρνμουθ και μπορεί να νιώθει… τυχερή στο πρώτο 20λεπτο! (βίντεο)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βιώνει ένα πολύ κακό πρώτο 20λεπτο στο «Βιτάλιτι», βρισκόμενη πίσω στο σκορ από την Μπόρνμουθ από το 16ο λεπτό.

Τα «κεράσια» κυριαρχούν, εξαργυρώνοντας ιδανικά την ανωτερότητά τους και βλέποντας τον Σολάνκε να γίνεται ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της ομάδας που ξεπερνά τα 17 γκολ σε μία σεζόν της Premier League.

Ο Γκαρνάτσο επέστρεψε ασχημα τη μπάλα πίσω, ο Καμβουαλά γλίστρησε και ο Σολάνκε νίκησε τον Ονάνα για το 1-0.

Πέντε λεπτά μετά, οι «κόκκινοι διάβολοι» όχι απλά δεν έχουν συνέλθει, αλλά μοιάζουν τυχεροί που το σκορ είναι μόλις 1-0. Ο Ονάνα έκανε μεγάλη επέμβαση στην προσπάθεια του Κέρκεζ, ενώ ο Σινιστέρα είχε μια σημαντική στιγμή στο 21’!