Η Γιουνάιτεντ κερδίζει εύκολα, η Γουλβς αποκλείεται και η Λούτον ηττάται!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πραγματοποίησε μία από τις καλύτερες εμφανίσεις της φετινής σεζόν, καθώς νίκησε με 3-0 την Κρίσταλ Πάλας στο «Ολντ Τράφορντ» για τον 4ο γύρο του Λιγκ Καπ.

Η ομάδα ήταν εξαιρετική από την αρχή και κυριάρχησε στον άξονα με τους Άμπραμπάτ και Καζεμίρο. Ο Μέισον Μάουντ είχε μια πολύ καλή ημέρα και σκόραρε δύο φορές σε επτά λεπτά.

Στο 21ο λεπτό, ο Γκαρνάτσο άνοιξε το σκορ για τη Γιουνάιτεντ, ενώ το προβάδισμα διπλασιάστηκε στο 27΄ με τον Καζεμίρο να σκοράρει κεφαλιά. Στο 55ο λεπτό, ο Μαρσιάλ μετατράπηκε σε γκολ μια ασίστ του Καζεμίρο και διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Η Γουλβς ηττήθηκε με 3-2 από την Ίπσουιτς παρά το προβάδισμα με 2-0. Η Λούτον αποκλείστηκε με 1-0 από την Έξετερ. Επίσης, η Πιτέρμπορο έπαιξε ισόπαλα 2-2 με τη Μάνσφιλντ και αποκλείστηκε στα πέναλτι.