Η Φιορεντίνα επικράτησε της Κλαμπ Μπριζ στο φινάλε και προηγείται στον τελικό!

Το παιχνίδι:

Η Φιορεντίνα άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με ένα όμορφο γκολ του Σότιλ. Η Κλαμπ Μπριζ απάντησε με γκολ του Βανάκεν, αλλά οι Ιταλοί έκαναν το 2-1 με τον Μπελότι. Στο δεύτερο μέρος, ο Τιάγκο ισοφάρισε για τους Βέλγους, αλλά ο Ενζολά χάρισε τη νίκη στη Φιορεντίνα με σουτ στις καθυστερήσεις.

Η Κλαμπ Μπριζ έπαιξε με δέκα παίκτες από τον Ονιεντίκα, αλλά ήταν ανταγωνιστική. Παρά τις προσπάθειες της Φιορεντίνα, δεν κατάφεραν να σκοράρουν ξανά.

Οι συνθέσεις:

Φιορεντίνα (Βιντσένζο Ιταλιάνο): Τερατσάνο, Ντοντό, Μαρτίνες, Ρανιέρι, Μπιράγκι, Αρτούρ, Μποναβεντούρα, Γκονζάλες, Μπελτράν, Σότιλ, Μπελότι, Λόπεζ, Ικονέ, Κουαμέ, Ενζολά.

Κλαμπ Μπριζ (Νίκι Χάγιεν): Γιάκερς, Σάμπε, Σπίλερς, Μέχελερ, Μέιχερ, Σκόρας, Οντόι, Ονιεντίκα, Γιούτγκλα, Βανάκεν, Τιάγκο, Νίελσεν.