Η Μπράγκα νίκησε τη Μορεϊρένσε με τον Αλ Μουσράτι να σφραγίζει το “διπλό”!

Η ομάδα του Αρτούρ Ζόρζε πέτυχε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη! Σε ένα παιχνίδι για την εξ αναβολής 3η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος, η Μπράγκα κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση στο τέλος και να πάρει τους τρεις βαθμούς. Με αυτή τη νίκη, η ομάδα ανέβηκε στην 6η θέση του πίνακα με επτά πόντους, ενώ η γηπεδούχοι παρέμειναν στη 10η θέση με τέσσερις πόντους.

Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν δυνατά το παιχνίδι και στο 27′ ο πρώην ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού, Ρόνι Λόπες, άνοιξε το σκορ. Ωστόσο, η Μορεϊρένσε αντέδρασε και στο 40′ ο Αντρέ Λουίς ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1-1. Πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με γκολ του Ντε Σόουζα Σίλβα.

Στη δεύτερη περίοδο, ο Αρτούρ Ζόρζε προχώρησε στις αλλαγές και μπήκαν στο γήπεδο οι Πίτσι και Αλ Μουσράτι. Με τη φρεσκάδα και την ενέργεια τους, η Μπράγκα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με γκολ του Μπάνζα στο 82′. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν πολύ για τη νίκη και στην παράταση, στο έκτο λεπτό, ο Αλ Μουσράτι κατάφερε να πετύχει το γκολ που έδωσε τη νίκη στην Μπράγκα.