Η Μπούντουτσνοστ σοκάρει την Παρτιζάν και ισοφαρίζει τον αγώνα

Την Παρασκευή θα διευκρινιστεί ποια ομάδα, Παρτιζάν ή Μπούντουτσνοστ, θα προκριθεί στους τελικούς της φετινής Αδριατικής Λίγκας. Η ομάδα από το Μαυροβούνιο κατάφερε να επικρατήσει με 74-73 κόντρα στην Παρτιζάν σε ένα αγωνιστικό παιχνίδι στην Ποντγκόριτσα για τον δεύτερο ημιτελικό του τουρνουά, φέρνοντας τη σειρά σε τρίτο αγώνα που θα διεξαχθεί στις 10 Μαρτίου στη Βελιγράδι, στη Σερβία.

Στο ημίχρονο, η Μπούντουτσνοστ προηγήθηκε με 40-36, αλλά η ανατροπή ήρθε με το επιμέρους σκορ 26-17 στην τρίτη περίοδο και τη συνεχή πίεση στο τέλος του αγώνα που οδήγησε στην ισοφάριση.

Οι κορυφαίοι σκόρερ για την Μπούντουτσνοστ ήταν οι Φέρελ με 13 πόντους, Καμένιας με 12 και Τανάσκοβιτς με 11 πόντους. Από τη μεριά των Σέρβων, ξεχώρισαν οι Πάντερ με 17 πόντους και Ντόζιερ με 10 πόντους.