Η Μπεσίκτας ισοφάρισε την ημιτελική σειρά του Eurocup κερδίζοντας τη Μπουργκ 82-71 στο «Sinan Erdem»

Η Μπεσίκτας ανατράπηκε στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να ισοφαρίσει την ημιτελική σειρά του Eurocup με τη Μπουργκ στο κατάμεστο «Sinan Erdem»! Μετά από την ήττα της με 86-74 στην προηγούμενη αναμέτρηση, η ομάδα φιλοξενούμενων αντέδρασε εντυπωσιακά και πήρε τη νίκη 82-71, στέλνοντας τη σειρά πίσω στην έδρα της αντίπαλου τους. Η πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης θα κριθεί την επόμενη εβδομάδα!

Οι κορυφαίοι για τη Μπεσίκτας ήταν οι Μάθιους και Μίτσελ, ενώ για τη Μπουργκ ξεχώρισε ο Αϊζάια Μάικ. Η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη από την αρχή, με καμία ομάδα να μην καταφέρνει να δημιουργήσει μεγάλη διαφορά. Η εκπληκτική αντίδραση της Μπεσίκτας στο δεύτερο ημίχρονο οδήγησε στην τελική επιτυχία.

Ο αγώνας έκλεισε με το τελικό σκορ 82-71 και τα δεκάλεπτα ήταν: 19-18, 32-36, 59-53, 82-71. Μπορείτε να δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ.