Η Μπάγερ Λεβερκούζεν κερδίζει τον τίτλο με ανατροπή στο τελευταίο λεπτό!

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν πλησιάζει στην κατάκτηση του πρώτου πρωταθλήματος στην ιστορία της, καθώς κατάφερε μια εκπληκτική ανατροπή εναντίον της Χόφενχαϊμ με σκορ 2-1 στην 27η αγωνιστική της Bundesliga. Μετά από μια δύσκολη μάχη, ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο δείχνει ότι είναι πραγματικά αξιόλογη του τίτλου.

Το σκορ άνοιξε ο Μπάιερ για την Χόφενχαϊμ στο 33′, αλλά η Λεβερκούζεν αντέδρασε με γκολ του Άντρικ στο 88′ και του Σικ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ανατρέποντας το ματς υπέρ της. Με αυτή τη νίκη, η ομάδα διατήρησε το αήττητο σερί της και αυξήθηκε στους 13 βαθμούς μπροστά από τη δεύτερη Μπάγερν Μονάχου.

Σε άλλα παιχνίδια της ημέρας, η Λειψία έμεινε στο 0-0 με τη Μάιντς, ενώ η Φράιμπουργκ επικράτησε με 3-0 της Γκλάντμπαχ.

Συνολικά, η εβδομάδα είχε πολλά ενδιαφέροντα αποτελέσματα, ενώ περιμένουμε με ανυπομονησία τα ματς της επόμενης αγωνιστικής για να δούμε ποιες ομάδες θα ξεχωρίσουν.