Η Άουγκσμπουργκ κερδίζει 2-0 και διεκδικεί την 6η θέση

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος, η Άουγκσμπουργκ επικράτησε 2-0 της Ουνιόν Βερολίνου στο γήπεδό της, παραμένοντας ζωντανή στον αγώνα για την 6η θέση στην κατάταξη. Με αυτή τη νίκη, μειώνει σε τρεις πόντους τη διαφορά της από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης και ελπίζει για πρόκριση στην Ευρωπαϊκή διοργάνωση. Αντίθετα, η Ουνιόν Βερολίνου παραμένει σε ασφαλή απόσταση από τη ζώνη υποβιβασμού, αλλά θα πρέπει να αναζητήσει περισσότερους βαθμούς για να διασφαλίσει οριστικά την παραμονή της.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα, η Άουγκσμπουργκ πήρε προβάδισμα με το γκολ του Τίετζ στο 47ο λεπτό, ενώ ο Μίχελ στο 81ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-0 μετά από ασίστ του Μάιερ.

Μετά το συγκεκριμένο παιχνίδι, το πρόγραμμα της 29ης αγωνιστικής συνεχίζεται με αμέτρητες αναμετρήσεις το Σαββατοκύριακο, ενώ προγραμματίζεται ήδη και η 30η αγωνιστική με ενδιαφέροντα ματς.