Η αναμέτρηση Μονπελιέ-Κλερμόν θα ξεκινήσει από την αρχή λόγω ρίψης κροτίδας σε παίκτη στις καθυστερήσεις

Καθώς πλησιάζει η ώρα για την επίλυση των γεγονότων που συνέβησαν στο ντέρμπι μεταξύ του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού, έγινε γνωστή μια αντίστοιχη απόφαση στη Γαλλία.

Η LFP αποφάσισε ότι ο αγώνας ανάμεσα σε Μονπελιέ και Κλερμόν, που είχε διακοπεί στις καθυστερήσεις λόγω τραυματισμού του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων από ρίψη κροτίδας, θα επαναληφθεί από την αρχή.

Επιπλέον, οι γηπεδούχοι τιμωρήθηκαν με αφαίρεση ενός βαθμού και άλλος ένας βαθμός με αναστολή, με τον αγώνα να διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών.

Ο αγώνας είχε ξεκινήσει στις 8 Οκτωβρίου αλλά δεν ολοκληρώθηκε ποτέ, με το σκορ την ώρα της διακοπής να είναι 4-2 υπέρ της Μονπελιέ.

Δεν έχει γίνει γνωστή ακόμη η ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα.