Η Άλκμααρ Κυριαρχεί Καταιγιστικά επί της Αλμίρε με τον Ηγέτη Παυλίδη!

Μετά την απώλεια βαθμών από τον Ουτρέχτη και το Ναϊμέγκεν, η Άλκμααρ ανακάμπτει με… τον “killer” Παυλίδη! Ο Έλληνας επιθετικός ήταν εξαιρετικός και πάλι, βοηθώντας την ομάδα του να επικρατήσει 4-1 επί της Αλμίρε, για την 15η αγωνιστική της Eredivisie!

Ο διεθνής στράικερ ήταν για ακόμη μία φορά εντυπωσιακός, πετυχαίνοντας δύο εκπληκτικά γκολ, το ένα καλύτερο από το άλλο, και ανεβαίνοντας στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ, μαζί με τον Σαντιάγκο Χιμένες της Φέγενοορντ, με 18 γκολ!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5′, όταν μετά από μια φανταστική κυκλοφορία της μπάλας που θύμισε κάτι από το… τίκι-τάκα της Μπαρτσελόνα, ο Παυλίδης με ένα άψογο σουτ έκανε το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η Αλμίρε απάντησε στον αγωνιστικό χώρο και στο 56′ ισοφάρισε σε 1-1, μετά από εκτέλεση κόρνερ, με τον Εμπέ Σο να σκοράρει με κεφαλιά.

Ωστόσο, η απάντηση της Άλκμααρ ήταν άμεση, καθώς 10 λεπτά αργότερα ο Ντε Βιτ με δυνατό σουτ, από ασίστ του Πενέτρα, έκανε το 2-1.

Η Άλκμααρ έκλεισε το ματς στο 80′ με το γκολ του Βόλφε, για το 3-1, όμως το κορυφαίο ήρθε στο τέλος από τον Παυλίδη.

Ο Έλληνας στράικερ με ένα “αλήτικο” πλασέ, σκόραρε, με την μπάλα να χτυπά και τα δύο δοκάρια, καταλήγοντας στα δίχτυα, για το τελικό 4-1!