Η Άιντραχτ γλιτώνει την ήττα από την Κολωνία

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης κατάφερε να αποφύγει την ήττα από την Κολωνία στον αγώνα της, καθώς το ματς έληξε ισόπαλο 1-1. Η ομάδα προηγήθηκε στο σκορ με ένα πέναλτι στο 43ο λεπτό, αλλά ο αντίπαλος ισοφάρισε στο 87ο λεπτό και έτσι η Άιντραχτ πήρε ένα πολύτιμο βαθμό.

Μετά από τρεις αγωνιστικές στη Bundesliga, η ομάδα του Ντίνο Τόπμελερ βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας με πέντε βαθμούς. Από την άλλη πλευρά, η Κολωνία πήρε τον πρώτο της πόντο στο πρωτάθλημα.

Η ενδεκάδα της Άιντραχτ στον αγώνα περιλάμβανε τους: Τραπ, Τούτα, Κοχ, Πάτσο, Μπούτα (80′ Αάρονσον), Λάρσον (73′ Ρόντε), Σκιρί, Μαξ (46′ Χάουγκε), Γκέτσε, Μαρμούς (46′ Ενγκανκάμ), Εντιμπέ (73′ Ενκουνκού).

Το επόμενο παιχνίδι της Άιντραχτ είναι κόντρα στη Μπόχουμ, ενώ η 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος θα γίνει στις 15 και 16 Σεπτεμβρίου.