Φιλική νίκη της Γιουβέντους επί της Ρεάλ με αμερικανική βοήθεια

Ο αμερικανός επιθετικός, Τίμοθι Γουεά, πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Γιουβέντους Τορίνο και οδήγησε την ομάδα σε μια νίκη 3-1 επί της Ρεάλ Μαδρίτης, σε έναν φιλικό αγώνα προετοιμασίας που έλαβε χώρα στην Φλόριντα.

Ο Γουεά σημείωσε το δεύτερο γκολ στο 20ο λεπτό, μετά από ασίστ του ΜακΚένι, και αυτό ήταν το 2-0 υπέρ της Γιουβέντους. Οι Μαδριλένοι μείωσαν το σκορ σε 2-1 με γκολ του Τζούνιορ στο 38ο λεπτό, αλλά η Γιουβέντους κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμά της. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με γκολ του Βλάχοβιτς.

Αυτός ήταν ο τελευταίος φιλικός αγώνας για την Ρεάλ Μαδρίτης πριν την πρεμιέρα της στη LaLiga, που θα γίνει στις 12 Αυγούστου. Η Γιουβέντους, από την άλλη πλευρά, θα επιστρέψει στην Ιταλία για να προετοιμαστεί για το πρώτο της παιχνίδι στη Serie A με την Ουντινέζε στις 20 Αυγούστου.