Επική επιστροφή από 0-2 για την Μπιλμπάο του Βαλβέρδε και τεσσάρα στην Μπέτις!

Η Μπιλμπάο του Βαλβέρδε κατάφερε μια εντυπωσιακή ανατροπή από το 0-2 σε παιχνίδι με τη Μπέτις, κερδίζοντας με 4-2!

Στην αρχή του αγώνα, η Μπέτις πήρε γρήγορα προβάδισμα με τον Γουίλιαν Χοσέ στο 2′ και τον Ίσκο σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε 10 λεπτά. Ωστόσο, η Μπιλμπάο ανταπέδωσε με δύο εύστοχα πέναλτι από τον Βέσγκα και ισοφαρίστηκε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, χάρη σε ένα γκολ του Γκουρουθέτα στο 45’+7′. Στο δεύτερο μισό του αγώνα, η Μπέτις δεν κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, ενώ δέχθηκε ένα τέταρτο γκολ από τον Ουνάι Γκόνεθ, με το τελικό σκορ να είναι 4-2 υπέρ της Μπιλμπάο.

Σε άλλο παιχνίδι, η Οσασούνα σταμάτησε την ένοπλη επίθεση της Βαλένθια, κερδίζοντας 2-1 στο “Μεστάγια”. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ορόθ στο 24′, αλλά η Βαλένθια ισοφάρισε στο 80′ με το γκολ του Ντούρο. Ωστόσο, η Οσασούνα βρήκε τον νικητή με ένα γκολ του Βιδάλ στο 90’+5′.

Αυτά ήταν τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της La Liga.