Εύκολη νίκη για τον Εθνικό, προβάδισμα για τον Πανιώνιο

Ο Εθνικός συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή του τέταρτου ομίλου της Γ’ Εθνικής μετά την όγδοη αγωνιστική. Ο Πειραιώτικος σύλλογος επικράτησε άνετα με 3-0 της Αγίας Παρασκευής, παραμένοντας αήττητος και φτάνοντας τους 20 βαθμούς.

Ακολουθεί στη δεύτερη θέση ο Πανιώνιος με έναν βαθμό λιγότερο, μετά τη μεγάλη του νίκη εκτός έδρας επί του Ατσαλένιου στην Κρήτη. Επίσης, ο ΑΣ Αλμυρός επικράτησε 3-1 του Υπάτου, ενώ ο Φωστήρας πανηγύρισε την πρώτη του νίκη με 1-0 επί του Χαϊδαρίου.

Στον πρώτο ομίλο η Καβάλα συνεχίζει να εντυπωσιάζει, περνώντας με 3-2 από την έδρα του ΠΑΟΚ Κρηστώνης. Παρά το γεγονός ότι οι πρωτοπόροι προηγήθηκαν 3-0 στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, η άνεσή τους εξανεμίστηκε στο φινάλε, καθώς οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-2 με δύο γκολ στα τελευταία δέκα λεπτά, αλλά δεν κατάφεραν να προκριθούν.

Στον δεύτερο ομίλο, ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή μετά τη νίκη του 2-0 κόντρα στο Βατανιακό, ενώ η Νέα Αρτάκη συνεχίζει να παραμένει στις πρώτες θέσεις, επικρατώντας 1-0 της Ζακύνθου.

Όσον αφορά τον τρίτο ομίλο, Αστέρας Βάρης και Κόρινθος βρίσκονται ισόβαθμοι στην κορυφή. Η ομάδα της Βάρης επικράτησε 1-0 της Ερμιονίδας, ενώ η Κόρινθος πήρε διπλό, επικρατώντας 2-1 του Βύζαντα.