Έχασαν ευκαιρία τα Χανιά, έχασε έδαφος ο Ιωνικός

Τα Χανιά έχασαν μια ευκαιρία, ενώ ο Ιωνικός έχασε έδαφος
Το ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής Super League 2 τελείωσε ισόπαλα 1-1. Το αποτέλεσμα αυτό αναγκάζει τόσο τα Χανιά όσο και τον Ιωνικό να αναθεωρήσουν την πορεία τους για την κορυφή. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 20ο λεπτό με αυτογκόλ του Ζάχαβι και ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι στο 30ο λεπτό με γκολ του Γκίνη.
Με αυτή την ισοπαλία, οι γηπεδούχοι παραμένουν στη 2η θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν χάσει περισσότερο έδαφος στη μάχη για την κορυφή. Αλλού, το Αιγάλεω κέρδισε 1-0 τον Τηλυκράτη και πήρε ανάσα.
Ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια της αγωνιστικής με άλλα ενδιαφέροντα αποτελέσματα. Η επόμενη αγωνιστική θα διεξαχθεί μεταξύ Iωνικού-Ηλιούπολης, Ολυμπιακού Β-Athens Kallithea, Παναθηναϊκός Β-Παναχαϊκή, Τηλυκράτης Λευκάδας-Χανίων, Γιούχτας-Καλαμάτα και Αιγάλεω-Διαγόρα Ρόδου.