Άσχημη εμφάνιση του ΠΑΟΚ απέναντι στην Ολντενμπουργκ

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να ανταπεξέλθει στην αναμέτρησή του με την Ολντενμπουργκ. Η ομάδα ηττήθηκε με σκορ 22-37 από τους Γερμανούς στο κλειστό γήπεδο της Λευκόβρυσης Κοζάνης, υποδεχόμενος επίσημα ως φιλοξενούμενος στον πρώτο αγώνα για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Κυπέλλου Ευρωπαϊκής Συνομοσπονδίας Χάντμπολ Γυναικών. Το αυριανό παιχνίδι θα απαιτήσει ένα μεγάλο θαύμα ή μια σημαντική βελτίωση από τις παίκτριες του ΠΑΟΚ για να προκριθούν στον τρίτο προκριματικό γύρο.

Η Ολντενμπουργκ προηγήθηκε με 3-0 και 7-2, ενώ ο ΠΑΟΚ μείωσε σε 10-7. Παρά τη μείωση της διαφοράς, οι Γερμανίδες αυξήθηκαν στο τέλος του πρώτου μέρους με αποτέλεσμα το ημίχρονο να ολοκληρωθεί 18-10. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Σεβδίλη και Μουράτοβιτς μείωσαν σε 18-12. Ωστόσο, η Ολντενμπουργκ απάντησε με 5 συνεχόμενα γκολ και προηγήθηκε με 23-12 και 27-16. Στα τελευταία λεπτά, ο προπονητής Δημήτρης Πελεκίδης δοκίμασε διάφορα σχήματα, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε διάφορες παίκτριες.

Στο παιχνίδι αυτό, οι παίκτες του ΠΑΟΚ που αγωνίστηκαν ήταν η Τσικνάκη, η Χατζηπαρασίδου με 2 γκολ, η Κερλίδη με 3 γκολ, η Βράνσιτς με 4 γκολ, η Σαμολαδά με 1 γκολ, η Μουράτοβιτς με 4 γκολ, η Σεβδίλη με 5 γκολ, η Μπροκάρντο με 3 γκολ και η Μιλόγιεβιτς.