Απόλλων Σμύρνης «καταπίνει» τη Μλάντοστ και πλησιάζει την πρόκριση

Ο Απόλλων Σμύρνης έδειξε εντυπωσιακότητα καθώς επικράτησε με 15-7 επί της Μλάντοστ Ζάγκρεμπ στη Βαρκελώνη για τη δεύτερη αγωνιστική του προκριματικού ομίλου του Euro Cup πόλο ανδρών. Με δύο νίκες σε δύο αγώνες, η ομάδα βρίσκεται πολύ κοντά στην πρόκριση στους επόμενους γύρους της διοργάνωσης.

Οι αθλητές του Απόλλωνα Σμύρνης προηγήθηκαν με 2-0 και 3-1 στις αρχικές φάσεις του ματς, αλλά έπεσαν πίσω στο σκορ με 5-4. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ισοπαλία 6-6.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα πέτυχαν 4 γκολ στο τρίτο δεκάλεπτο και 5 γκολ στο τέταρτο, αποδεικνύοντας την επιθετική τους ικανότητα και την ποιότητα του συνολικού τους παιχνιδιού. Σημαντικό είναι ότι είχαν 10 διαφορετικούς σκόρερ στον αγώνα.

Τα σκορ ανά τετράλεπτο: 4-3, 2-3, 1-4, 0-5

Οι σκόρερ του Απόλλωνα Σμύρνης: Τρούλος 3, Τσαχιλίδης 2, Γαρδίκας 2, Αλαμάνος 2, Τόττης 1, Γωνιωτάκης 1, Δίπλαρος 1, Σουσιασβίλι 1, Μόκκας 1, Μπογκντάνοβιτς 1