Απίστευτο επεισόδιο στον αγωνιστικό χώρο στην Αγγλία: Οπαδός τρέχει να αποτρέψει τον διαιτητή (βίντεο + φωτογραφίες)

Ένα απίστευτο περιστατικό συνέβη στο παιχνίδι της Πορτ Βέιλ με την Πόρτσμουθ στη League One της Αγγλίας, καθώς ένας οπαδός των γηπεδούχων εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο και κυνήγησε τον διαιτητή μετά την αμφισβητούμενη απόφαση πέναλτι που ευνοούσε τους αντιπάλους.

Απίστευτες σκηνές στο Πορτ Βέιλ – Πόρτσμουθ.

Σύμφωνα με το βίντεο που κυκλοφορεί στα social media, στο 90ο λεπτό του αγώνα, ένας οπαδός εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο και άρχισε να κινείται προς την κατεύθυνση του διαιτητή Κρεγκ Χικς.

Αμέσως μόλις ο διαιτητής τον πρόσεξε, άρχισε να τρέχει προς τις πάγκους των ομάδων με τη βοήθεια των ασφαλιτών, οι οποίοι σταμάτησαν τον εισβολέα και προστάτευσαν τον διαιτητή. Το παιχνίδι διακόπηκε λίγα λεπτά και συνεχίστηκε μετά την απομάκρυνσή του.

Οι αντιδράσεις των οπαδών της Πορτ Βέιλ ξεκίνησαν μετά την αμφισβητούμενη απόφαση του διαιτητή, Κρεγκ Χικς, να δώσει πέναλτι υπέρ της Πόρτσμουθ στο 87ο λεπτό του αγώνα. Το πέναλτι γκολ αργότερα το μετέτρεψε σε γκολ ο Μπίσοπ, δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Ένας εκ των οπαδών εισβάλλει στον αγωνιστικό χώρο, αλλά ευτυχώς η έγκαιρη επέμβαση της ασφάλειας απέτρεψε την επαφή του με τον διαιτητή.

Το παιχνίδι έληξε με νίκη της Πόρτσμουθ με 1-0, με τους γηπεδούχους να βρίσκονται στην 20η θέση της βαθμολογίας, ενώ οι αντίπαλοι είναι στην κορυφή της λίγκας. Η διαφορά πόντων ανάμεσά τους είναι πολύ μεγάλη, με την Πόρτσμουθ να έχει διπλάσιους πόντους συγκριτικά με την Πορτ Βέιλ.