Απίστευτη ανατροπή στο γήπεδο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου»: Η Ρεάλ ανέτρεψε το ματς στο 14′ με τους Καμαβινγκά και Ροντρίγκο!

Συναρπαστικές στιγμές στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» πριν καν ολοκληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Παρόλο που η Μάντσεστερ Σίτι πρόκειται να προηγηθεί στο 2’ με το εκπληκτικό φάουλ του Μπερνάρντο Σίλβα που απέστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, η Ρεάλ Μαδρίτης είχε άμεση αντίδραση. Όχι μόνο ισοφάρισε, αλλά ανέτρεψε την κατάσταση στο 14′.

Αρχικά, στο 12’ ο Καμαβινγκά με ένα φοβερό σουτ εκτός περιοχής που αλλοίωσε την πορεία της μπάλας και κατέληξε στα δίχτυα, ισοφάρισε σε 1-1, ενώ μόλις δύο λεπτά αργότερα ο Ροντρίγκο εκμεταλλεύτηκε το κενό στην άμυνα και έκανε το 2-1.