Ακόμη μια ήττα για την Αμπερντίν μετά τον ΠΑΟΚ (2-0)

Σήμερα, η Αμπερντίν υπέστη ακόμη μια ήττα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κιλμάρνοκ, με σκορ 2-0, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σκωτίας. Αυτή η ήττα της ομάδας του ΠΑΟΚ την οδήγησε ακόμη πιο πίσω στην βαθμολογία.

Η Αμπερντίν, η οποία θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ στο Conference League, συνέχισε να παρουσιάζει κακές εμφανίσεις και παρέμεινε στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος, αποδεικνύοντας ότι βρίσκεται σε κρίσιμη κατάσταση.

Η Κιλμάρνοκ κατάφερε να πάρει προβάδισμα σε κρίσιμη φάση του παιχνιδιού, με τον Κάιλ Βασέλ να σκοράρει το πρώτο γκολ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι πρόσθεσαν ένα ακόμη γκολ στο δεύτερο μέρος, με τον Μάρλεϊ Γουότκινς να καθορίζει το τελικό 2-0 στο 64ο λεπτό.

Ο προπονητής Μπάρι Ρόμπσον επέλεξε τους εξής παίκτες: Ρος, Γένσεν, Ρούμπεζιτς, Γκάρτενμαν, ΜακΚένζι (46′ Ντάνκαν), Σίνιε (56′ Πολβάρα), Μπάρον (56′ Κλάρκσον), Ντέβλιν, ΜακΓκραθ (71′ Σόκλερ), Ντουκ, Μιόφσκι.