Ελλάδα νίκησε την Ελβετία 3-2 σε φιλικό παιχνίδι

Η Ελλάδα κέρδισε την Ελβετία με σκορ 3-2 σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Γλυφάδα. Η Ελλάδα προηγήθηκε με 2-0 σετ, αλλά η Ελβετία αντέδρασε και χρειάστηκε να πάρει το τάι μπρέικ για να κερδίσει με 3-2 σετ.

Στο πρώτο σετ, η Ελλάδα πήρε μια προβάδισμα (6-3), αλλά η Ελβετία απάντησε και πήγε μπροστά (8-10). Η Ελλάδα όμως αντέδρασε και κέρδισε το σετ.

Στο δεύτερο και τρίτο σετ, η Ελλάδα κράτησε το προβάδισμα και κέρδισε τα σετ.

Στο τέταρτο σετ, η Ελβετία αντέδρασε και κέρδισε το σετ, με την Ελλάδα να έρχεται πίσω από το σκορ.

Το πέμπτο σετ ήταν αρκετά αμφίρροπο, αλλά η Ελλάδα τελικά κατάφερε να κερδίσει και να κλείσει το ματς με νίκη 3-2.

Τα σετ: 3-2 (25-22, 25-22, 22-25, 23-25, 15-11) σε 119 λεπτά.

ΕΛΛΑΔΑ: Πετρέας 12, Τζιουμάκας 10, Βουλκίδης 5, Γαλιώτος 7, Ράπτης 15, Πρωτοψάλτης 15, Κοκκινάκης (λ), Μούχλιας 9, Λινάρδος 4.

ΕΛΒΕΤΙΑ: Ούλριχ 10, Ζίγκερ 1, Ζέλερ 10, Βον Μπουργκ 1, Βέισιγκ 28, Λενγκβέιλερ 7, Μούλερ (λ), Χάρκσεν 2, Ζούκιτς 7, Μπίρτσλερ, μαγκ 4, Πέρεζιτς 3, Μίγκε 4.