Μαδρίτη Όπεν: Η Μαρία Σάκκαρη αποκλείστηκε στους “16”

Η Μαρία Σάκκαρη αποκλείστηκε στο τουρνουά της Μαδρίτης μετά τον Στέφανο Τσιτσιπά, μετά την ήττα της 2-0 από την Μπεατρίζ Χαντάντ Μάια. Η Ελληνίδα τενίστρια δεν κατάφερε να περάσει στα προημιτελικά, αντιμετωπίζοντας μια δύσκολη αντίπαλο στη φάση των “16”.

Η Σάκκαρη ανέμενε μια δύσκολη μέρα από νωρίς, δεχόμενη ένα break στο τρίτο game του πρώτου σετ. Παρόλες τις προσπάθειές της, δεν κατάφερε να αντιμετωπίσει την πίεση της αντιπάλου της και έτσι τελικά ηττήθηκε στον αγώνα.

Στο δεύτερο σετ, η Χαντάντ Μάια έκανε άλλο ένα break και κατάφερε να επικρατήσει και πάλι της Σάκκαρης με 6-4. Παρόλες τις προσπάθειες της Ελληνίδας πρωταθλήτριας, η αντίπαλος της κράτησε την ψυχραιμία της και ολοκλήρωσε τον αγώνα με νίκη.