ΟΦΗ 4-0 ΠΑΣ Γιάννινα: Ο ΟΦΗ Βύθισε ακόμα περισσότερο τον ΠΑΣ

Ο ΟΦΗ πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στα play-offs της Stoiximan Super League, σπρώχνοντας τον ΠΑΣ Γιάννινα στον υποβιβασμό! Εκμεταλλευόμενοι το αριθμητικό πλεονέκτημα από το 26ο λεπτό λόγω αποβολής του Εραμούσπε, οι Κρητικοί κέρδισαν με 4-0, ανεβαίνοντας στο +6 από τη ζώνη υποβιβασμού και αφήνοντας τον ΠΑΣ στο -6 από τη σωτηρία!

Τα σχήματα των ομάδων

ΟΦΗ (Δέλλας, 4-2-3-1): Χριστογεώργος – Τοράρινσον, Λαμπρόπουλος, Βούρος, Μαρινάκης – Μεγιάδο, Γκαγιέγος – Μπάκου, Τοράλ, Ριέρα – Ισέκα.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γρηγορίου, 5-3-2): Νάγκι – Τσαούσης, Εραμούσπε, Μπακαδήμας, Σομποτσίνσκι, Σόρια – Καραχάλιος, Ριένστρα – Ροζάλες – Τζίμας, Κόντε.

Το παιχνίδι

Γρήγορος ο ρυθμός στην αρχή του αγώνα, με τον ΟΦΗ να ανοίγει το σκορ στο 10’ και στη συνέχεια να ελέγχει το ματς. Ο ΟΦΗ βρήκε δίχτυα και στο δεύτερο ημίχρονο, ολοκληρώνοντας την νίκη με το εντυπωσιακό 4-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Ριέρα (2), Ισέκα και Μπάκου.

Πολυτιμότεροι παίκτες

Ο Ριέρα αναδείχθηκε MVP για τη συμβολή του με τα δύο γκολ, ενώ εντυπωσίασε και ο Τοράλ. Η σφυρίχτρα Πουλικίδης έκρινε την αναμέτρηση, αλλά η αποβολή του Εραμούσπε πολλά συζητήθηκε.

Αναλυτικά, την αναμέτρηση και τα σχόλια μπορείτε να τα βρείτε εδώ.