Οι Σικάγο Μπουλς νίκησαν τους Ντένβερ Νάγκετς με 133-124 στη δεύτερη παράταση (βίντεο)

Οι Σικάγο Μπουλς κατάφεραν να επικρατήσουν με 133-124 επί των Ντένβερ Νάγκετς σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι προετοιμασίας που διεξήχθη τα ξημερώματα της Παρασκευής στο Σικάγο.

Ο Μπράξτον Κι των Νάγκετς ισοφάρισε το παιχνίδι στα 6 δέκατα της κανονικής διάρκειας με ένα tip από επαναφορά, πηγαίνοντας το ματς στην παράταση με 112-112, ενώ το πρώτο επιπλέον πεντάλεπτο ολοκληρώθηκε με 119-119.

Παρά την αγωνία, οι δύο ομάδες δεν αποκλίνουν από το σχέδιό τους στην προεποχή, χρησιμοποιώντας πολλούς παίκτες – οι Νάγκετς 17 και οι Μπουλς 15 – δίνοντας την ευκαιρία σε παίκτες που αναζητούν ένα συμβόλαιο για τη νέα σεζόν.

Είναι ενδεικτικό ότι κανείς από τους all-star παίκτες δεν έπαιξε στις παρατάσεις, καθώς και οι δύο ομάδες τους χρησιμοποίησαν κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Νίκολα Γιόκιτς έμεινε στο παρκέ για 18:18, όλος του ο χρόνος στο πρώτο ημίχρονο, με 17 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ενώ και ο Τζαμάλ Μάρεϊ μοιράστηκε τον χρόνο συμμετοχής του (18:05) στις δύο πρώτες περιόδους.

Ο Τζαμάλ Στρόντερ ήταν ο δεύτερος σκόρερ για τους Νάγκετς με 16 πόντους.

Οι Μπουλς είχαν τον ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν με 19 πόντους, τον Ζακ ΛαΒιν με 17 και τον Άλεξ Καρούσο με 14.