Οι Μπακς κερδίζουν τους Κλίπερς 113-106 με τον Λίλαρντ ως οδηγό, χωρίς τον Αντετοκούνμπο

Ο Λίλαρντ παίζει υπέρ του Αντετοκούνμπο και οδηγεί τους Μπακς σε μια μεγάλη νίκη 113-106 εναντίον των Κλίπερς.

Ο Giannis απουσίαζε λόγω ενοχλήσεων στον αχίλλειο του αριστερού ποδιού του και έτσι ομάδα αγωνίστηκε χωρίς αυτόν για τρίτη φορά φέτος.

Έτσι, οι Μπακς, χωρίς επίσης τον Κρις Μίντλετον, βρήκαν στον Λίλαρντ τον ήρωα του αγώνα, ανεβάζοντας το ρεκόρ τους σε 41-21.

Ο Dame τελείωσε το παιχνίδι με 41 πόντους (8/13 δίποντα, 4/9 τρίποντα, 13/13 βολές) σε 42 λεπτά. Φανταστική εμφάνιση πραγματοποίησε επίσης ο Πόρτις με double-double (28 πόντοι, 16 ριμπάουντ) σε 30 λεπτά.

Αντίθετα, οι Κλίπερς έπεσαν στο 39-20, με τους Χάρντεν και Τζορτζ να σκοράρουν από 29 πόντους. Μέτρια εμφάνιση από τον Κουάι Λέοναρντ που σκόραρε 16 πόντους από 6/19 σουτ.

Το πρόγραμμα των επόμενων ημερών είναι απαιτητικό για τους Μπακς, καθώς μέσα σε μία εβδομάδα έχουν αγώνες εκτός έδρας με τους Γουόριορς, Λέικερς, Κλίπερς και Κινγκς.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-35, 48-55, 73-81, 113-106.