Ο ΛεΜπρον και ο Ντέιβις οδήγησαν τους Λέικερς σε νίκη με 100-95 επί των Σανς: (βίντεο)

Οι Λος Άντζελες Λέικερς επικράτησαν με 100-95 των Φίνιξ Σανς στον πρώτο αγώνα της νέας σεζόν, χάρη σε μια εκπληκτική εμφάνιση των ΛεΜπρον Τζέιμς και Άντονι Ντέιβις. Οι Σανς πήγαν μπροστά με 12 πόντους διαφορά, αλλά οι Λέικερς αντέδρασαν εντυπωσιακά στην τελευταία περίοδο, τελειώνοντας το παιχνίδι με 28-11. Ο Ντέιβις σκόραρε 13 από αυτούς τους πόντους, ενώ ο Τζέιμς συμμετείχε με 10 πόντους. Ο Ντέιβις έκλεισε το παιχνίδι με 30 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, 3 blocks και 2 ασίστ, ενώ ο Τζέιμς συνέβαλε με 21 πόντους, 8 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 blocks. Από την πλευρά των Σανς, ο Κέβιν Ντουράντ πέτυχε 39 πόντους, γίνοντας έτσι ο 12ος σκόρερ όλων των εποχών στο ΝΒΑ. Το τελικό σκορ ήταν 100-95 για τους Λέικερς. Δείτε τα πέντε τελευταία λεπτά του αγώνα στο παραπάνω βίντεο.