Μπακς-Πέισερς 113-122: Με το αριστερό στο 2024 το Μιλγουόκι του τριπλού Αντετοκούνμπο

Τα Μπακς ξεκίνησαν το 2024 με μια ήττα στον αγώνα τους με τους Πέισερς, σκορ 122-113, ακόμη και με το εντυπωσιακό τριπλ νταμπλ του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Ο αγώνας έλαβε χώρα στην έδρα των Μπακς και ηττήθηκαν από την ομάδα των Πέισερς, οι οποίοι ετοιμάζονται να τους αντιμετωπίσουν ξανά σε δύο βράδια.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε τον αγώνα με 30 πόντους, 18 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 μπλοκ σε 36 λεπτά παιχνιδιού. Επιπλέον, είχε 11/17 δίποντα και 8/11 βολές. Η ομάδα του Μιλγουόκι έπεσε στο 24-9, ενώ οι Πέισερς ανέβηκαν στο 18-14.

Οι Μπακς αντιμετώπισαν δυσκολίες στα τρίποντα με 10/40, ενώ οι Πέισερς εκμεταλλεύτηκαν τα βολές με αποτέλεσμα 31/38. Εκτός από τον Γιάννη, ο Μίντλετον σημείωσε 21 πόντους με 6 ασίστ, ο Λόπεζ 21 πόντους με 5 ριμπάουντ, ενώ ο Λίλαρντ αντιμετώπισε δυσκολίες με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Στη νικητήρια ομάδα, ο Ταϊρίς Χαλιμπέρτον είχε 26 πόντους, 7 ριμπάουντ και 11 ασίστ, ενώ ο Μάθουριν σημείωσε 25 πόντους και 13 ριμπάουντ. O Τζάκσον σημείωσε 18 πόντους με 9 ριμπάουντ, ενώ ο ΜακΚόνελ 16 πόντους και 9 ασίστ.

Το τελικό σκορ ανά περίοδο: 32-25, 62-56, 88-84, 113-122. Μπορείτε να δείτε στιγμιότυπα από τον αγώνα στο παρακάτω βίντεο.