Μπακς-Μπουλς 133-129: Με εξαιρετική εμφάνιση του Γιάννη, οι Μιλγουόκι πήραν τη νίκη στην παράταση (βίντεο)

Οι Μιλγουόκι Μπακς δυσκολεύτηκαν αλλά κατάφεραν να κερδίσουν τους Μπουλς με 133-129 στην παράταση, με τον Αντετοκούνμπο να σημειώνει 32 πόντους.

Ο Γιάννης ήταν εξαιρετικός, με 9/13 δίποντα, 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα. Έτσι, οι Μπακς ανέβηκαν στις 16 νίκες και 7 ήττες.

Η επόμενη αναμέτρηση για τους Μπακς είναι με τους Ιντιάνα Πέισερς, τα ξημερώματα της Πέμπτης στο Fiserv Forum, όπου διεξήχθη η ετήσια Greek Night με χιλιάδες Έλληνες θεατές.

Η Αναμέτρηση

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος από την αρχή. Ωστόσο, στο τέταρτο δωδεκάλεπτο, με τους 15 πόντους του Γιάννη, οι Μπακς κατάφεραν να παραμείνουν στο παιχνίδι.

Μόλις 30″ πριν το τέλος, ο ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν με 2/2 βολές μείωσε σε ένα πόντο (117-116), ενώ ο Λίλαρντ με 1/2 βολές αύξησε το προβάδισμα στους Μπακς σε δύο πόντους (118-116).

Στην τελευταία επίθεση, ο ΝτεΡόζαν ισοφάρισε το παιχνίδι σε 118-118 με ένα σουτ. Στη συνέχεια, ο Greek Freak ανέλαβε την ευθύνη, δημιουργώντας μια διαφορά ασφαλείας με τέσσερους πόντους.

Ο ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση για τους Μπουλς με 41 πόντους και 11 ασίστ σε 42 λεπτά συμμετοχής.

Οι Μπίσλι και Λόπεζ σημείωσαν αντίστοιχα 19 πόντους, ενώ ο Λίλαρντ είχε 14 πόντους και 9 ασίστ, και οι Πόρτις και Μίντλετον πρόσθεσαν 19 και 13 αντίστοιχα.

Ο Κόμπι Γουάιτ είχε 33 πόντους για τους Μπουλς, παρέχοντας σημαντική στήριξη στον ΝτεΡόζαν. Οι Μπουλς δεν είχαν τη βοήθεια των ΛαΒίν και Καρούσο.

Τέλος, τα δωδεκάλεπτα: 37-32, 74-65, 91-89, 118-118 (κ.α.), 133-129.

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Η νέα του παράσταση και όλα τα highlights του