Ο Γιώργος Μπαρτζώκας δηλώνει: “Αισθάνομαι εξαιρετικά, επιδείξαμε χαρακτήρα”

Ο Μπαρτζώκας επισημαίνει την εξαιρετική άμυνα της τρίτης περιόδου (20-5) μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί της Βίρτους Μπολόνια με 74-69 στην 28η αγωνιστική της EuroLeague.

Ο προπονητής των ερυθρολεύκων χαρακτήρισε τη νίκη ως σημαντική, παρά τις απουσίες του πόιντ γκαρντ Γουόκαπ και την ανετοιμότητα των Γουίλιαμς-Γκος και Μήτρου-Λονγκ.

Ο προπονητής των ερυθρολεύκων δήλωσε μετά το ματς:

“Αισθάνομαι εξαιρετικά. Αυτή η αναμέτρηση ήταν μία από τις πιο σημαντικές της σεζόν για εμάς. Δείξαμε χαρακτήρα.

Ο Γουόκαπ ήταν εκτός, ο Γουίλιαμς-Γκος είχε μόλις μία προπόνηση με την ομάδα και ο Μήτρου-Λονγκ μισή. Παίξαμε σκληρή άμυνα στο τρίτο δεκάλεπτο και αυτό έκανε τη διαφορά.

Κατά το δεύτερο ημίχρονο, είχαμε πολλές ασίστ και λίγα λάθη που κρίθηκαν το ματς. Η Βίρτους έκανε ακριβώς το αντίθετο, με πολλά λάθη και ελάχιστες ασίστ.

Τιμούμε την Βίρτους με μεγάλο σεβασμό. Αποτελεί μια έμπειρη ομάδα που δουλεύει σκληρά για τις κατάλληλες αποφάσεις.