Το Συναρπαστικό Πρωτάθλημα Championship: Η Στατιστική Έκπληξη με τα 8 Ημίχρονα που Σώθηκαν στο Τέλος!

Η Championship μας προσέφερε μια μεγάλη έκπληξη αυτήν τη φορά, δείχνοντας πόσο απρόβλεπτο μπορεί να είναι αυτό το πρωτάθλημα γενικά.

Αυτό συνέβη στον 38ο γύρο της 2ης κατηγορίας του αγγλικού ποδοσφαίρου, με τη Σουόνσι να νικά την Κάρντιφ στο ντέρμπι της Ουαλίας.

Σε 8 παιχνίδια, πολλοί πιθανότατα προσπάθησαν να μαντέψουν ποια θα είναι τα ημίχρονα με γκολ, και όσοι το πέτυχαν έχουν κάθε λόγο να χαίρονται.

Αφού ολοκληρώθηκαν τα πρώτα 45 λεπτά, πέντε από τις αναμετρήσεις είχαν σκορ στα ημίχρονα. Και το εντυπωσιακό είναι ότι το 50% αυτών σημειώθηκε στο τελευταίο λεπτό κάθε πρώτου μέρους!

Η Ίπσουιτς άνοιξε το σκορ με τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ (3-0), ενώ η Νόριτς προηγείται την Στόουκ με 2-0 εκτός έδρας. Και συνεχίζοντας, Πρέστον, Μπέρμιγχαμ και Γουέστ Μπρομ είναι όλες σε θέση προηγούμενη!