Το Περιστέρι bwin εντυπωσιάζει με νίκη επί της ΑΕΚ!

Η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη ήταν εκπληκτική στο φιλικό παιχνίδι με την ΑΕΚ για το τουρνουά «Νίκος Φάσουρας», κερδίζοντας με 80-61 και φτάνοντας μέχρι και το +29! Οι Περιστεριώτες εκμεταλλεύτηκαν τις αδυναμίες και την κόπωση της ΑΕΚ για να πάρουν τη νίκη. Παρόλο που οι δύο ομάδες βρίσκονται στην προετοιμασία και έχουν ανανεωμένα ρόστερ, το Περιστέρι bwin ξεχώρισε με ένα εντυπωσιακό αποτέλεσμα. Οι πρώτοι σκόρερ για το Περιστέρι ήταν ο Χαντς και ο Ράνγκλαντ, ενώ για την ΑΕΚ ξεχώρισαν ο Τίλμαν και ο ΜακΡέι. Το Περιστέρι bwin είναι σε εξαιρετική φόρμα και δείχνει έτοιμο για τη νέα σεζόν!

Το ματς

Το Περιστέρι bwin ξεκίνησε δυνατά με τον Πουλιανίτη να σκοράρει 7 πόντους και να προηγηθεί με 7-3. Η ΑΕΚ απάντησε και ισοφάρισε σε 10-10, αλλά οι Περιστεριώτες πήραν το προβάδισμα στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου (21-19). Στο δεύτερο δεκάλεπτο, το Περιστέρι bwin αυξήθηκε τη διαφορά και πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 41-28. Στην τρίτη περίοδο, η ΑΕΚ δυσκολεύτηκε να ανταποκριθεί και το Περιστέρι bwin έφτασε μέχρι και το +21 (62-41). Το τελικό σκορ ήταν 80-61 υπέρ του Περιστερίου bwin. Ένα εντυπωσιακό αποτέλεσμα για την ομάδα του Βασίλη Σπανούλη!

Το Περιστέρι bwin είναι έτοιμο για τη νέα σεζόν και δείχνει ότι έχει την ικανότητα να προκαλέσει εντύπωση. Με ένα ανανεωμένο ρόστερ και έναν ενωμένο συνεργατικό πνεύμα, η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη έχει όλες τις προοπτικές για μια επιτυχημένη σεζόν.