Τέσσερα ακυρωθέντα γκολ, αμφισβητήσεις με VAR και αποβολή: Ένα τρελό ντέρμπι Τότεναμ – Τσέλσι!

Η Τότεναμ προηγήθηκε στο 6ο λεπτό με ένα τυχερό γκολ του Κουλουσέφσκι που αποκρούστηκε στον Κόλγουιλ και κατέληξε στα δίχτυα, αλλά έπειτα ακυρώθηκε.

Στο 13ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Σον για οριακό οφσάιντ.

Στο 21ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Στέρλινγκ λόγω χεριού που έκανε σε κόντρα με τον Πέδρο Πόρο.

Στο 27ο λεπτό ο Καϊσέδο σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε λόγω οριακού οφσάιντ του Τζάκσον που επηρέαζε τη φάση. Ωστόσο, δόθηκε πέναλτι υπέρ του Ρομέρο στον Έντσο και η Τότεναμ έμεινε με έναν παίκτη λιγότερο καθώς ο διαιτητής, βλέποντας τη φάση στο VAR, έδωσε απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ο Πάλμερ ισοφάρισε από πέναλτι για το 1-1 και αμέσως μετά η Τσέλσι προηγήθηκε, αλλά και πάλι ακυρώθηκε το γκολ λόγω οφσάιντ του Στέρλινγκ πριν από την κεφαλιά του Τζάκσον.