Τέλος στην… ξηρασία για τον Σαλάχ και νέο ρεκόρ! (βίντεο)

Παρότι η Λίβερπουλ δεν απείλησε τη Μπράιτον για 40 λεπτά, η ομάδα έχει την ικανότητα να μετατρέψει κάθε ευκαιρία σε γκολ μόλις δοθεί από τον αντίπαλο.

Αυτό θα έπρεπε να το γνωρίζει ο Ντανκ, που αποφάσισε να μην γυρίσει πίσω τη μπάλα, παίζοντας αντίθετα στο κέντρο, και κάπως έτσι η ομάδα του έχασε την κατοχή.

Αμέσως μετά αυτό, ο Σαλάχ ξεκίνησε μια αντεπίθεση και ισοφάρισε για τη Λίβερπουλ, κάνοντας κατά της Μπράιτον το 7ο γκολ του στο πρωτάθλημα!

Μετά από τέσσερα λεπτά, η Μπράιτον έκανε άλλο ένα λάθος και η Λίβερπουλ εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία, καθώς ο Γκρος έκανε πέναλτι στον Σόμποσλαϊ και ο Σαλάχ έκανε το 2-1!

Ο Σαλάχ μπορεί να μην είχε σκοράρει σε επτά συνεχόμενα παιχνίδια εκτός έδρας στο πρωτάθλημα Premier League, αλλά αρκούσε μία ημίχρονη επίδοση για να καταρρίψει ένα νέο ρεκόρ. Μετά από αυτήν, ο Σαλάχ έγινε ο μοναδικός παίκτης στην ιστορία της Μπράιτον που τον έχει πληγώσει 8+ φορές στην κορυφαία κατηγορία του αγγλικού ποδοσφαίρου, ξεπερνώντας τον Χάρι Κέιν!