Σον και Λο Σέλσο “ευθύνονται” για το 2-1 της Γουλβς: Το λάθος που απαγορεύεται στην Αγγλία! (βίντεο)

Όλοι στην Τότεναμ είναι απογοητευμένοι μετά τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα τους στην Premier League.

Αν και γνώριζαν ότι το γήπεδο της Γουλβς είναι δύσκολο, ούτε ένας πίστευε ότι το 1-0 στο 90ο λεπτό θα μπορούσε να ξαναγραφεί. Ωστόσο, συνέβη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Σαράμπια και στη συνέχεια πραγματοποίησαν μια τεράστια ανατροπή.

Στο 96ο λεπτό, η Τότεναμ κρατούσε τη μπάλα. Ωστόσο, ένα απλό λάθος στη μεσαία γραμμή της οδήγησε σε αντεπίθεση για τη Γουλβς. Οι φιλοξενούμενοι ήταν οργανωμένοι, ωστόσο δύο πάσες ήταν αρκετές για το 2-1.

Το βασικότερο σφάλμα από πλευρά της Τότεναμ ήταν ότι κανείς δεν πήγε να κλείσει τον Ντόχερτι μετά το φάουλ, ώστε να μην εκτελέσει εύκολα. Συνεπώς, οι ευθύνες βαραίνουν τον Λο Σέλσο και τον Χόυνγκ Μιν Σον.