Παναθηναϊκός κερδίζει τον ΠΑΟΚ στο τάι μπρέικ με την εξαιρετική εμφάνιση του Ερνάντες!

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε δίκαια του ΠΑΟΚ με 3-2 σετ, στην αναμέτρηση που έγινε στην Πυλαία. Ο Ερνάντες ήταν κορυφαίος για την ομάδα του Παναθηναϊκού, ενώ ο Βαν ντεν Ντρις ξεχώρισε για τον ΠΑΟΚ. Με αυτή τη νίκη, ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στη δεύτερη θέση στη βαθμολογία, ενώ ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην έκτη θέση. Η επόμενη αναμέτρηση του Παναθηναϊκού είναι με τον Πήγασο Πολίχνης, ενώ ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει τον Μίλωνα.

Η αναμέτρηση

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με τους Μπλάνκεναου, Παπαλεξίου, Λινάρδο, Φαν Χάρντερεν, Κοκκινάκη, Κωνσταντινίδη και Ντεν Ντρις, ενώ η ομάδα του Παναθηναϊκού με τους Κασαμπαλή, Ερνάντεζ, Πρωτοψάλτη, Κόβαρ, Πετρέα, Ρανγκέλ και Κοντοστάθη. Ο Παναθηναϊκός πήρε το πρώτο σετ, ενώ ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ισοφαρίσει στο δεύτερο σετ. Στο τρίτο σετ, ο Παναθηναϊκός πάτησε γκάζι και πήρε το προβάδισμα, ενώ και στο τέταρτο σετ υπήρξε ισορροπία. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ, όπου ο Παναθηναϊκός κατάφερε να κερδίσει και να πάρει τη νίκη.

Διαιτητές: Παπαδογούλας, Γεωργιάδης Εμμ., Παρατηρητής: Αντωνούλης, Επόπτες: Σταυρίδης, Λούμσι, Γραμματεία: Κουμπλή.