Όταν ο Γουίνκς σκοράρει στο πρωτάθλημα, το κάνει στο φινάλε και χαρίζει νίκες (vid)

Η ομάδα West Brom πέτυχε το γκολ ισοφάρισης στο 89ο λεπτό και δημιούργησε πιέσεις για να κερδίσει, αλλά η Λέστερ αντέδρασε!

Στο 94′ λεπτό, ενώ η ομάδα βρισκόταν στην αντεπίθεση, ο Γουίνκς σκόραρε και προκάλεσε έξαλλη αντίδραση!

Η Λέστερ πανηγύρισε το 2-1, κρατώντας έτσι την πρωτιά στην Τσάμπιονσιπ και ακόμη μία φορά ο Άγγλος μέσος έγραψε τη νίκη στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό, αφού από την αρχή της σεζόν 2018-2019, κάθε φορά που σκοράρει καταφέρνει να κερδίσει το παιχνίδι!

Από το 2-1 της Τότεναμ επί της Φούλαμ τον Ιανουάριο του 2019, μέχρι τώρα με το γκολ στο 80′ λεπτό εναντίον της ΚΠΡ και φυσικά το πρόσφατο γκολ στην έδρα της Γουέστ Μπρομ.