Ολυμπιακός – Ίντερ 0-0 (6-5 πέν.): Ο Θρύλος κερδίζει σημαντική νίκη επί της Ίντερ και προκρίνεται στην επόμενη φάση του τουρνουά! (vids)

Ο Ολυμπιακός επικράτησε της μεγάλης Ίντερ και προκρίθηκε στους 16 καλύτερους στην Ευρώπη!

Οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου απέκλεισαν την ομάδα του UEFA Youth League, επικρατώντας με 6-5 στα πέναλτι (0-0 στην κανονική διάρκεια).

Ο αγώνας διεξήχθη στο «Γ. Καραϊσκάκης», επιτρέποντας στους φιλάθλους του Ολυμπιακού να παρακολουθήσουν από κοντά την αναμέτρηση, μετά από καιρό που δεν είχαν αυτή τη δυνατότητα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες για γκολ. Αντιμετώπισαν επίσης μια δύσκολη αποβολή στο 72′ που δεν τους εμπόδισε να συνεχίσουν να πιέζουν για την πρόκριση.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με καλές ευκαιρίες για και τις δύο ομάδες. Το ματς ολοκληρώθηκε στα πέναλτι όπου ο Ολυμπιακός επικράτησε με 6-5, καταγράφοντας μια σημαντική νίκη.