Οι Ηρωικές Γουλβς κατάφεραν να εξασφαλίσουν ρεβάνς με 10 παίκτες!

Οι “λύκοι”, προτού καν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο του αγώνα, είδαν τον Ζοάο Γκόμες ν’ αποβληθεί με κόκκινη κάρτα – για ένα μαρκάρισμα στον Νόργκαρντ, κάνοντας την αποστολή της ομάδας του Ο’Νιλ στο Brentford Park ακόμη πιο δύσκολη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 41ο λεπτό, με τον Νιλ Μοπέ να εκμεταλλεύεται φάση διαρκείας στην αντίπαλη περιοχή και να σημειώνει γκολ. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 64′ με ένα μακρινό σουτ του Ντόιλ.

Οι “bees” επιθυμούσαν να διατηρήσουν το προβάδισμα και να προκριθούν, όμως φαίνεται πως τελικά τα προβλήματα που τους οδήγησαν σε πέντε συνεχόμενες ήττες πριν από το σημερινό ματς, απαιτούν σοβαρή αντιμετώπιση… Και στα τελευταία λεπτά, και οι δύο ομάδες πάλεψαν, αλλά το 1-1 δεν άλλαξε, οδηγώντας έτσι σε ένα ακόμη αγώνα για την πρόκριση στον 4ο γύρο.