Ο Τζόλης αποδείχτηκε μοιραίος για τη Φορτούνα!

Η Χέρτα Βερολίνου και η Φορτούνα Ντίσελντορφ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 σε ένα επικό παιχνίδι που συναντήθηκαν ο Ανδρέας Μπουχαλάκης και ο Χρήστος Τζόλης στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της δεύτερης κατηγορίας του γερμανικού πρωταθλήματος.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού ήταν στο βασικό σχήμα της ομάδας και αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο με κίτρινη κάρτα στο 73ο λεπτό.

Ο δανεικός από τον ΠΑΟΚ είχε μια εντυπωσιακή εμφάνιση, ωστόσο αποδείχτηκε καθοριστικός για την απόδοση της Φορτούνα…

Πέτυχε ένα πέναλτι και ισοφάρισε το σκορ στο 50’. Ωστόσο, δεν κατάφερε να επαναλάβει την επιτυχία του σε άλλη φάση έξι λεπτά αργότερα, χάνοντας μια ακόμα ευκαιρία να δώσει την νίκη στην ομάδα του.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Φορτούνα Ντίσελντορφ βρίσκεται πλέον με 31 βαθμούς, βρισκόμενη στην τρίτη θέση, τρεις βαθμούς πίσω από την τρίτη θέση που οδηγεί στα μπαράζ για την άνοδο στη Bundesliga.