Ο Τότι σκόραρε και… φέτος: Ένα ή δύο γκολ κάθε σεζόν, τώρα το έβαλε νωρίς! (vid)

Με ένα εξαιρετικό ξεκίνημα ξεκίνησε ο αγώνας του Λιγκ Καπ για τη Γουλβς, με την ομάδα να προηγείται 2-0 της Ίπσουιτς σε μία εκτός έδρας αναμέτρηση για τον 3ο γύρο του πρωταθλήματος.

Ο Χουάνγκ άνοιξε το σκορ για τους “λύκους” στο 4ο λεπτό, ενώ ο Τότι αυξήθηκε το προβάδισμα στο 2-0 μετά από ένα τέταρτο του αγώνα.

Ένα εντυπωσιακό στατιστικό στοιχείο που προκύπτει από αυτήν την αναμέτρηση είναι ότι ο 24χρονος Πορτογάλος σκοράρει πάντα για τέσσερις συνεχόμενες σεζόν, τουλάχιστον ένα γκολ σε κάθε αγωνιστική περίοδο.

Αυτή η παράδοση ξεκίνησε τη σεζόν 2019-20 και από τότε ο Τότι έχει σημειώσει τουλάχιστον ένα γκολ σε τέσσερις διαφορετικές σεζόν, ενώ την προηγούμενη σεζόν (2020-21) σκόραρε συνολικά δύο φορές. Πρέπει να δούμε τι θα συμβεί φέτος, αφού ο Τότι άρχισε νωρίς να σκοράρει!