Ο Περιστέρι bwin κέρδισε τον Προμηθέα Πατρών στην παράταση και καταλάβει την τρίτη θέση στη βαθμολογία!

Σε ένα παιχνίδι γεμάτο ένταση, η ομάδα του Περιστερίου πήρε το διπλό απέναντι στον Προμηθέα Πατρών στη 15η αγωνιστική της Stoiximan Basket League, με σκορ 81-75 στην παράταση, πιάνοντας τους Πατρινούς στην τρίτη θέση με ρεκόρ 9-6!

Πρωταγωνιστές

Ο Κένι Γουίλιαμς ήταν κορυφαίος για το Περιστέρι bwin με 17 πόντους και 6 ριμπάουντ, ενώ οι Ράνγκλαντ, Μήτρου-Λονγκ και Ρένφρο συνέβαλαν σημαντικά στη νίκη. Από την πλευρά του Προμηθέα, ξεχώρισαν οι Χέιλ και Κόφεϊ.

Τα Δεκάλεπτα

Το παιχνίδι ξεκίνησε νευρικά, με το Περιστέρι να ανεβάζει την διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, όμως ο Προμηθέας αντέδρασε και πήρε προβάδισμα πριν το ημίχρονο. Η ανατροπή του Περιστερίου στην τρίτη περίοδο ήτε αποφασιστική, ενώ η αναμέτρηση οδήγησε στην παράταση, όπου η ομάδα του Περιστερίου επικράτησε.